Uwaga kobieta. Uwaga kobiecość – fotografie LIDII POPIEL

Od 20 marca do 5 maja 2013 roku w Muzeum Ziemi Lubuskiej będzie prezentowana wystawa prac Lidii Popiel. Znanej polskiej fotografki i modelki, a prywatnie żony wybitnego aktora Bogusława Lindy.

Ekspozycja zatytułowana Uwaga Kobieta. Uwaga Kobiecość prezentuje zbiór wielkoformatowych zdjęć znanych aktorek, piosenkarek, artystek – pięknych kobiet i wybitnych osobowości, które Artystka portretowała na przestrzeni 25 lat. Wśród nich znalazły się m.in.: Krystyna Janda, Magda Umer, Aleksandra Woźniak, Aleksandra Nieśpielak, Beata Kawka, Natalia Kukulska, Małgorzata Niemen, Agata Kulesza, Ilona Felicjańska, Anna Ibisz, Karolina Korwin-Piotrowska i Bogna Sworowska. Portrety, ułożone w pewną całość, tworzą opowieść o kobietach, ich sile oraz pięknie.

Otwarcie wystawy z udziałem Artystki nastąpi 20 III (środa), godz. 17.00.  Dodatkową atrakcją wernisażu będzie prezentacja florystyczna przygotowana przez Kuźnię zapachów Cezarego Molendy a także pokaz autorskiej biżuterii Grażyny Suszczewicz (fotorelacja z otwarcia wystawy)

Nic tak nie ułatwia kontemplowania kobiecego piękna jak fotografia. Szczególny moment, chwila w półuśmiechu, błysk w oku, ułamek sekundy w spojrzeniu – utrwalone na zdjęciu dają możliwość dostrzeżenia wyjątkowej urody chwil, które niepostrzeżenie uciekają. Bez fotografii zostaje jedynie wrażenie – komentuje Autorka.

Lidia Popiel zawodowo zajmuje się fotografią od 1985 roku. Wykłada na Wydziale Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Współpracowała z wieloma periodykami, wykonując zdjęcia okładkowe, mody, ilustracje do wywiadów i reklamy. Jej prace publikowano m.in. na łamach „Zwierciadła”, „Pani”, „Sukcesu”, „Machiny”, „Sceny” i „Gentlemana”. Jest redaktorką naczelną internetowego magazynu fineLIFE.pl, ponadto działa w fundacji Polska Jest Kobietą.

Czas trawania ekspozycji:
20 III – 5 V 2013

Kurator wystawy:
Izabela Korniluk
(więcej informacji: 68 327 23 45 wewn. 34)

Macenasi wystawy:
Hotel DANA
Kwiaciarnia Kuźnia Zapachów Cezarego Molendy
Żejmo & Siatecki
Optyk Tomasz Puślecki
Sklep Dream
Studio Urody EFEKT