CZŁOWIEK I ZWIERZĘ – fotografie Mariusza Kapały

W dniu 15 maja (środa) o godz. 17.00 nastąpiło otwarcie wystawy fotografii Mariusza Kapały zatytułowanej Człowiek i zwierzę.
Na ekspozycję składa się 40 fotogramów o wymiarach 100 x 70 cm, z dodatkowym opisem historii, która zaintrygowała Autora do zrobienia zdjęcia. Bohaterami wystawy są mieszkańcy województwa lubuskiego sfotografowani ze swoimi i nie swoimi zwierzętami, w sytuacjach zaskakujących, przyjaznych i na pewno niebanalnych. Prace Mariusza Kapały często wywołują uśmiech na twarzy, ale czasem zmuszają do refleksji. Warto obejrzeć tę wystawę. Zapraszamy na wernisaż z udziałem Autora, który choć powszechnie znany przez swoje zdjęcia – to jednak nie zawsze jest identyfikowany w bezpośrednim zetknięciu.

Mariusz Kapała – urodził się w 1974 r. w Rawiczu. Od 1995 r. mieszka i pracuje w Zielonej Górze. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, kierunek Animacja Społeczno-Kulturalna ze specjalnością: fotografia wideo. W latach 2001-2003 r. prowadził zajęcia z fotografii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od 2003 r. fotoreporter Gazety Lubuskiej. Często nagradzany w konkursach krajowych. Jest m.in.: laureatem wyróżnienia w kategorii ,,Fotografia roku” w konkursie dziennikarskim im. Jana Stepka Mediów Regionalnych czy tytułu ,,Dziennikarz Roku 2009 r., w kategorii Fotoreporter, Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej w Zielonej Górze.


Zdjęcia ilustrujące otwarcie wystawy:

Kurator wystawy:
Tomasz Daiksler
Czas trwania wystawy:
15 V – 25 VIII 2013 

 

Patronat medialny:

Mecenas wystawy: