W środę, 10 lutego poznaliśmy laureatów plebiscytu Ale Sztuka. Jednym z trzech uhonorowanych statuetkami laureatów został nasz kolega – IGOR MYSZKIEWICZ.

Wręczane już po raz siódmy nagrody kulturalne trzech lubuskich redakcji: „Gazety Wyborczej”, TVP Gorzów Wielkopolski i Radia „Zachód” poprzedzone były nominacjami. Zgłoszono ich ponad 50.  Do ostatniej, przed ogłoszeniem wyników dziesiątki, zarekomendowani zostali: Przemysław Raminiak pianista pochodzący z Gorzowa, za płytę „Lokomotive”, Janusz Młyński aktor Teatru Lubuskiego, Igor Myszkiewicz – artysta plastyk, Filharmonia Gorzowska za wydanie płyty Bronisław Kaper/Jan A.P. Kaczmarek – „Spotkanie”, Terminus A Quo nowosolski teatr z 40-letnim stażem, Krzysztof Koziołek pochodzący z Nowej Soli autor kryminałów, w ub. roku wydał książkę „Furia rodzi się w Sławie”, Filharmonia Zielonogórska obchodząca jubileusz 60-lecia istnienia, Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores” istniejące od 1987 r., za Wieczory u Luteranów i projekt Chori Saganensis, „Gdy przyjdzie sen. Tragedia miłosna” – spektakl reżyserskiego duetu z Legnicy, Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak-Wolak oraz BWA w Gorzowie za wystawę „Hasior – 30 lat Galerii”.

Laureatami kulturalnych zachwytów anno Domini 2015 zostali: Igor Myszkiewicz, Filharmonia Zielonogórska i spektakl reżyserskiego duetu z Legnicy, Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak-Wolak „Gdy przyjdzie sen. Tragedia miłosna”.

Uroczystość wręczenia nagród relacjonowana była na żywo przez media a wszystko odbywało się w siedzibie Piekarni Cichej Kobiety w Zielonej Górze.