16 czerwca (w czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu Jazzujące Muzeum. Tym razem w Sali Witrażowej MZL wystąpi znakomity muzyk – Piotr Wyleżoł (fotorelacja z koncertu)

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • prezentacja obrazu Jerzego Nowosielskiego „Półakt z okularami”, 1968, ze zbiorów MZL
  • przerwa
  • recital jazzowy Piotra Wyleżoła „Improludes”

Piotr Wyleżoł to jeden z najwybitniejszych polskich pianistów średniego pokolenia. Kompozytor, lider wielu projektów. Ma na koncie 7 autorskich albumów, między innymi nominowanych do nagrody “Fryderyk” w kategorii Jazzowy Album Roku. Już jako 10-letni chłopiec wykonywał koncerty Beethovena i Haydna z orkiestrą Filharmonii  w Rybniku.

Współpracuje właściwie z całą czołówką polskich muzyków jazzowych oraz wieloma artystami z Europy i Stanów Zjednoczonych. Koncertował w kilkudziesięciu krajach świata, niemal na wszystkich kontynentach.

„Improludes” to ostatnia płyta artysty, w tym pierwsza solo piano. W wersji koncertowej muzykę z płyty „Improludes” usłyszeli już mieszkańcy wielu miast Polski i Europy, jeszcze w 2016 roku odbędą się również występy m.in. w Pekinie i Brukseli. Album zbiera znakomite recenzje w polskiej i zagranicznej prasie muzycznej, m.in maksymalne noty 5 gwiazdek w renomowanych branżowych miesięcznikach jak „Jazz Forum”, „Hifi Muzyka” czy „Jazz Press”.

Warto wspomnieć, że autorem okładki jest wybitny polski grafik prof. Rosław Szaybo, który zaprojektował okładki płyt m.in. Janis Joplin czy Miles’a Davis’a.

Informacja o biletach:
bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Muzeum
młodzież szkolna i studenci – 10 zł
rezerwacja tel. 68 327 23 45, 509 053 444
ilość miejsc ograniczona

Po wakacyjnej przerwie (lipiec, sierpień) w kolejnych czwartkowych koncertach wystąpią m.in. Kuba Płużek, Przemysław Raminiak, Wojciech Niedziela oraz inni znakomici artyści.

Mecenas kultury:

LOTTO_M

Sponsorzy:
alior-bank PGNiG EC CTS Miasto ZG Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG TV_lubuszan TVP 10lat_M