26 I (czwartek) o godz. 19.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach  Jazzującego Muzeum. Tym razem przed zielonogórską publicznością wystąpią Wojciech Pruszyński i Robert Chyła (zobacz fotorelację)

Wojciech Pruszyński – pianista, kompozytor. W latach 1993-1999 uczęszczał do  Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. George’a Philippa Telemanna w Żarach. Naukę kontynuował w latach 1999-2005 w Państwowej Szkoły Muzycznej II st.  im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. W roku 2006 muzyk podjął studia licencjackie na Uniwersytecie Zielonogórskim – kierunek Jazz i Muzyka Estradowa w klasie fortepianu Kuby Stankiewicza. Studia magisterskie uzupełniające kontynuował w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w latach 2009-2011, na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie fortepianu Piotra Kałużnego. Od 2011 roku, oprócz działalności koncertowej prowadzi również pracę dydaktyczną.

Robert Chyła – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, wydziału instrumentalnego w klasie saksofon-jazz. Jest związany przede wszystkim ze środowiskiem lubuskich muzyków. Na stałe gra w kwintecie Yes 4 Jazz, który do września 2013 znany był jako kwartet Hard Work Ansemble. Współpracował z Big-Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz z Bartoszem Pernalem, w którego kwintecie wywalczył w 2011 roku II nagrodę na konkursie standardów jazzowych w Tarnowie. Współdzielił scenę muzyczną grając z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Piotrem Baronem, Zbigniewem Czwojdą, Zbigniewem Lewandowskim, Maciejem Sikałą, Piotrem Wojtasikiem, Grzegorzem Nagórskim, Urszulą Dudziak, Ewą Urygą, Ewą Bem, Krystyną Prońko, Krzysztofem Kiliańskim.

Program koncertu:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • prezentacja obrazu Alfreda Lenicy (1899-1977) „Ruch jest atrybutem czerwieni”, 1969 z kolekcji MZL – Leszek Kania
  • przerwa
  • recital jazzowy Wojciecha Pruszyńskiego i Roberta Chyły

 

Informacja o biletach:
bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Muzeum
młodzież szkolna i studenci – 10 zł
rezerwacja tel. 68 327 23 45, 509 053 444
ilość miejsc ograniczona

Współorganizatorami wydarzenia są: Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej..

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
PGNiG EC CTS Miasto ZG Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG TV_lubuszan TVP 10lat_M