6 IV (czwartek) o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum, które jednocześnie jest koncertem inaugurującym V Lubuski Festiwal Muzyczny. W koncercie wystąpi troje wykonawców: Adela Konop (śpiew), Maciej Afanasjew (skrzypce) oraz Karol Szymanowski  (Bass Vibe) relacja z wydarzenia

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • prezentacja obrazu Tadeusza Brzozowskiego (1918-1987)  „Protokolantka”, 1976/77, z kolekcji MZL – Leszek Kania
  • przerwa
  • recital jazzowy Adeli Konop, Macieja Afanasjewa oraz Karola Szymanowskiego.

Adela Konop – wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata, kociarrra. Z muzyką związana od wczesnego dzieciństwa. Brała udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską, Magdalenę Ptaszyńską, oraz Grażynę Łobaszewską. Od 2015 roku absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uwielbia szeroko pojęty jazz, soul, muzykę etniczną a także brzmienia alternatywne, przestrzenne z dużą ilością elektroniki.
Na co dzień występuje jako Adela Konop lub Adelibanda, od sierpnia 2014 roku jestem częścią bydgoskiej grupy o nazwie TKANKA (Irek Zaręba, Karol Szolz, Andrzej Neumann). Od niedawna funkcjonuje także jako solistka w projekcie poświęconemu pamięci Miry Kubasińskiej i legendarnemu zespołowi Breakout. Jako chórzystka współpracuje z zespołem The Echoes Project.

Maciej Afanasjew – skrzypek i kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec jazzowych oraz kompozycji i aranżacji. Studiował również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu. Doktorant na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie skrzypiec prof. Pawła Radzińskiego. Ukończył kurs na New York Jazz Academy w Nowym Jorku.

Współpracował z czołowymi polskimi i zagranicznymi muzykami. Występował w większości krajów Europy, USA i Chinach, aranżował m.in. dla Basi Włodarskiej i kwartetu Anova, zespołu U Studni, Happy Big Bandu (Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko, Ewa Bem, Robert Janowski, Andrzej Piaseczny i in.). Jest autorem muzyki wykonywanej podczas obchodów X Dnia Papieskiego w Bydgoszczy.

Karol Szymanowski – czołowy polski wibrafonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog. Studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa, którą ukończył z wyróżnieniem. Jest laureatem wielu nagród na jazzowych konkursach w Polsce  i Europie. Dzięki stworzonej przez siebie, sześciopałkowej technice gry na wibrafonie, może wykonywać gatunki muzyczne wcześniej dla wibrafonistów niedostępne. Jest autorem pomysłu rozszerzenia skali wibrafonu poprzez połączenie go z najniższą oktawą marimby, co dzięki współpracy z francuską firmą Bergerault, zaowocowało powstaniem instrumentu Bass Vibe.

————————————————
bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Muzeum
młodzież szkolna i studenci – 10 zł
rezerwacja tel. 68 327 23 45, 509 053 444
ilość miejsc ograniczona

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej , Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety oraz Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego i Filharmonia Zielonogórska.

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
PGNiG EC CTS Miasto ZG Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG TV_lubuszan TVP 10lat_M