26 kwietnia br. o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu  Z pamiętnika podróżnika. Tym razem swoimi wrażeniami z pobytu na Kubie podzieli się Jarosław Wnorowski.

Swoją wyprawę na Kubę Jarosław Wnorowski zrealizował po latach marzeń o tej pięknej karaibskiej wyspie. Był tam na przełomie stycznia i lutego 2014 roku, a więc jeszcze przed śmiercią Fidela Castro. Kuba to wyspa  wspaniałych, niezmąconych „plastikowymi” sieciowymi hotelami, krajobrazów, bardzo przyjaznych ludzi, czystych piaszczystych plaż i znakomitych ulicznych muzyków, którzy grają latynoskie rumby i samby, tak, że nogi same rwą się do tańca. Kuba to prawdziwe oblicze Karaibów i jeden z najbardziej gościnnych zakątków świata.

……………..

Jarosław Wnorowski – zielonogórzanin, absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze oraz Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu (Zarządzanie Hotelarstwem i Turystyką). Przewodnik lubuski i pilot turystyczny. Założyciel i sekretarz zarządu Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych. W latach 2002-2008 kierował Zielonogórskim Centrum Informacji i Promocji Turystyki. Specjalizuje się w wycieczkach po województwie lubuskim oraz do Niemiec, Czech i na Słowację. Fan wysp oraz muzyki, w wolnych chwilach klarnecista w orkiestrach dętych i zespołach folklorystycznych.
Spotkanie poprowadzi Anitta Maksymowicz. Wstęp wolny.