8 VI br. na wewnętrznym dziedzińcu zielonogórskiego Muzeum odbył się występ zielonogórskiej formacji Piotr   Budniak Essential Group (więcej o artystach). Było to kolejne wydarzenie realizowane w ramach cyklu Jazzujące Muzeum.

Koncert wzbogacony został o niezapowiedziane doznania artystyczne, bowiem w sąsiadującym z Muzeum Biurze Wystaw Artystycznych o tej samej godzinie odbywał się wernisaż. Dyrektorzy obu instytucji zaprosili wszystkich gości na otwarcie wystawy. Po krótkim, acz bardzo ciekawym spotkaniu ze sztuką ilustracji nastąpił powrót  do sali koncertowej pod platanem. Goście rozsiedli się nie tylko na krzesłach, klika grup koczowało wręcz piknikowo na trawie.

Ten nieformalny charakter spotkania znakomicie korespondował z muzyką, jaką artyści zaproponowali. Energetyczną i bardzo zróżnicowaną, autorstwa Piotra Budniaka, lidera grupy. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy występ tak licznego zespołu w Jazzującym Muzeum. Każdy z sześciu instrumentalistów miał swoje solówki  – a rozkręcona publiczność co chwilę nagradzała brawami poszczególnych muzyków za popisy improwizacyjne.

Nie tylko jednym wydarzeniem plastycznym żył ten koncert. Dyrektor Muzeum – Leszek Kania przedstawił gawędę o kolejnym 0biekcie znajdującym się w kolekcji MZL. Dla odmiany nie był to obraz, ale dzieło przestrzenne na co dzień ulokowane nieopodal wczorajszej sceny. Była to, stworzona przez Mariana Kruczka przed czterdziestu laty, instalacja Majestat.


Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej , Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

 

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
PGNiG EC CTS Miasto ZG Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG TV_lubuszan TVP 10lat_M