8 VI (czwartek) o godz. 19.00 zapraszamy na plenerową odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum. Na wewnętrznym dziedzińcu MZL wystąpi formacja Piotr Budniak Essential Group (w razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Piekarni Cichej Kobiety).

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • prezentacja rzeźby Mariana Kruczka (1927-1983)  Majestat, 1977, z kolekcji MZL – Leszek Kania
  • przerwa
  • recital jazzowy Piotr Budniak Essential Group

Piotr Budniak Essential Group to zespół, który ponad dwa lata temu został założony przez pochodzącego z Zielonej Góry perkusistę.
Grupę tworzą wschodzące gwiazd polskiej sceny jazzowej koncertujące po całym świecie. Jej członkowie są laureatami licznych nagród, mają wiele nagranych płyt i chlubią się współpracą z tuzami światowego jazzu . W 2015 roku zespół wydał debiutancką płytę „Simple Stories About Hope And Worries”, która przez czytelników „Jazz Forum” oraz „JazzPress” została uznana za jedną z najlepszych polskich płyt ubiegłego roku.

„Into the Life” to najnowszy album zespołu Piotr Budniak Essential Group będący podsumowaniem ostatnich dwóch lat działalności zarówno zespołu, jak i samego lidera. Płyta zawiera 7 utworów autorstwa Budniaka łączących się w bardzo konkretną historię, która prawdopodobnie była, jest lub będzie udziałem każdego z nas. To historia o drodze jaką musimy przejść, aby naprawdę zacząć żyć i odkryć, po co tutaj jesteśmy.

Piotr Budniak Essential Group to jeden z nielicznych tak dużych, młodych polskich zespołów jazzowych, który tworzony jest nie przez sidemanów, ale charyzmatyczne, rozpoznawalne i mające bardzo wiele do powiedzenia indywidualności prezentujące rożne ośrodki muzyczne (Bazylea, Berlin, Poznań, Kraków, Katowice, Warszawa).

Skład:
Szymon Mika – gitara
Wojciech Lichtański – saksofon altowy
Jakub Skowroński – klarnet basowy, saksofon tenorowy
Kajetan Borowski – fortepian
Adam Tadel – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja
————————————————
WSTĘP WOLNY

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej , Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

 

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
PGNiG EC CTS Miasto ZG Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG TV_lubuszan TVP 10lat_M