28 IX, godz. 19.00 zapraszamy na pierwszą po wakacjach odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum. Tym razem przed zielonogórską publicznością wystąpi Witold Janiak, znakomity pianista i kompozytor.

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • prezentacja obrazu z kolekcji MZL – Leszek Kania
  • przerwa
  • recital jazzowy Witolda Janiaka

Witold Janiak – pianista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat licznych konkursów i festiwali m.in.: Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie (1998), Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie – nagroda specjalna za „wyjątkowe walory artystyczne akompaniamentu” (2001), Konkursie Pianistów i Hammondzistów w Warszawie (2010) – II nagroda.  Wraz z zespołem Witold Janiak Mainstreet Quartet, którego jest twórcą i liderem, zdobył Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej (2009) i Krokus Jazz Festival (2007).

Regularnie koncertuje w kraju i zagranicą. Brał udział w słynnym projekcie „Koncert na 21 fortepianów”. Dwukrotnie koncertował solo w sali im. Yehudi Menuhina w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Wykłada fortepian jazzowy i improwizację w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Dwukrotny laureat nagrody „Oscar Jazzowy” Stowarzyszenia Melomani w 2009 i 2014 roku. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Krzysztofem Ścierańskim, Radkiem Wośko, Grzechem Piotrowskim, Maćkiem Kądzielą, Brianem Massaka Victorssonem, Regisem Moliną Reynaldo, Luisem Nubiolą  oraz Tatianą Okupnik i Moniką Brodką.

Wydał pięć autorskich płyt: „Jesteśmy”, „Mainstreet Quartet”, „Cinema meets Jazz”, „Zagrajcie swoją muzykę”, „Stabat Mater Dolorosa”.

Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. Realizuje projekty, w których razem z Kamilem Miszewskim (perkusja) i Rafałem Różalskim (kontrabas), improwizują „na żywo” muzykę do filmów.

Oprócz działalności koncertowej jest propagatorem i animatorem muzyki jazzowej w Polsce i regionie prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży różnych grup wiekowych. Jego uczniowie zaczynają odgrywać znaczącą rolę na jazzowej mapie Polski.
————————————————
bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Muzeum
młodzież szkolna i studenci – 10 zł
rezerwacja tel. 68 327 23 45, 509 053 444
ilość miejsc ograniczona

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej , Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
PGNiG EC CTS Miasto ZG Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG TV_lubuszan TVP 10lat_M