5. Warszawski Festiwal Kultury bez Barier już za chwilę! Muzeum Ziemi Lubuskiej jest jednym z 75 jego realizatorów. Włączamy się, bowiem urzekła nas idea Festiwalu, jaką jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury.

Zielonogórskie muzeum jest jedyną instytucją tego rodzaju w województwie lubuskim biorącą udział w tym projekcie. Do tegorocznej edycji Festiwalu, który swoim zasięgiem objął całą Polskę, zgłosiło się wiele instytucji kultury:  kina, teatry, galerie, muzea. W dniach od 29 września do 15 października w ramach różnorodnych działań odpowiadających profilom działalności tych placówek przygotowano specjalną ofertę odpowiednio dostosowaną do potrzeb festiwalowych gości.

Proponujemy następujące wydarzenia:

  • 29 września br., godz. 10.00 – „Zielona Góra – nasze miasto”
    Zajęcia edukacyjno-warsztatowe o Zielonej Górze dla dzieci przedszkolnych. Podczas spotkania w oparciu o zabytki znajdujące się na ekspozycjach i prezentację multimedialną dzieci poznają historię i tradycje miasta oraz wykonywać będą różne prace plastyczne
  • 4 października br., godz. 10.00 – „Poznajemy Zieloną Górę”
    zajęcia edukacyjno-warsztatowe dla dzieci szkolnych o Zielonej Górze. Podczas spotkania w oparciu o zabytki znajdujące się na ekspozycjach dzieci poznają historię i tradycje miasta. W części warsztatowej wykonywać będą rożne prace plastyczne.
  • 15 października br. godz. 12.00  Międzynarodowy Dzień Białej Laski
    Poznajemy Muzeum Ziemi Lubuskiej – zwiedzanie ekspozycji muzealnych z przewodnikiem.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach o telefon do Działu Oświatowego MZL: 68 327 23 45 wew. 19.

#NIEBÓJSIĘCHCIEĆ
u ➡️ www.wfkbb.pl

Organizatorzy:
Fundacja Kultury bez Barier
Miasto Stołeczne Warszawa
TR Warszawa
Bemowskie Centrum Kultury
Disney

Realizatorzy / Instytucje:
74 instytucje w Warszawie oraz Białymstoku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie,
Łodzi, Olsztynku, Pruszkowie, Rzeszowie, Sieradzu, Stalowej Woli, Wałbrzychu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Żelazowej Woli

Patroni:
Rzecznik Praw Obywatelskich
Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej