5 września br. (środa) o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Z pamiętnika podróżnika”. Naszym gościem będzie Stanisław Leszczyński, który rowerem przejechał Amerykę Południową.

Kiedy w lipcu 2016 roku kupiłem bilet na trasie: Berlin-Bogota, Ushuaia-Berlin wiedziałem, że klamka zapadła i nie ma odwrotu! Jadę na największą przygodę życia! Rowerem przez cały południowoamerykański kontynent! Na przygotowania nie miałem praktycznie czasu. Pracuję jako serwisant rowerowy i  do końca września jest wciąż dużo pracy. Ledwo zdążyłem wszystko spakować, a już siedziałem w samolocie do Bogoty! Bardzo się bałem. Wiedziałem, że po wylądowaniu mogę liczyć tylko na siebie.

Stanisław Leszczyński – zielonogórzanin, podróżnik, na co dzień pracujący jako mechanik w sklepie rowerowym – przejechał rowerem ponad osiem tysięcy kilometrów przez Kolumbię, Ekwador, Peru, Boliwię, Chile i Argentynę. Po drodze m.in.: wygrał wyścig rowerowy w kategorii dla zawodników zagranicznych, musiał uciekać przed zgłodniałymi psami, przejeżdżał wzdłuż jeziora Titicaca, pokonał pustynię Atacama, ruszył w trekking w Parque Nacional de los Glaciares ze słynnym szczytem Fitz Roy, rozmawiał  z pingwinami na Cabo Vergines w Patagonii, aż dotarł na koniec świata – do Ushuaia.

Nominowany do tytułu „Nieprzeciętni” 2017, brał udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „Kolosy” 2017.

Spotkanie, które poprowadzi Anitta Maksymowicz, odbędzie się w środę 5 września 2018 roku o godz. 18.00 w Sali Witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15.  Wstęp wolny