27 IX 2018 r. (czwartek) o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum. Po raz drugi w tym roku proponujemy spotkanie przy stoliku Klema Felchnerowskiego, przed gmachem naszej instytucji. Podczas plenerowego koncertu wystąpi zespół Trelecaster w składzie: Jarek Treliński (gitary, wokal), Jose Torres (instrumenty perkusyjne),  Natalia Szczypuła (wokal), Piotr Treliński (gitary), Żenia Betliński (bas), Wojtek Buliński (perkusja).
W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Witrażowej MZL.

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • koncert zespołu Trelecaster

TRELECASTER, zespół grający współczesną, autorską muzykę instrumentalną, która łączy w sobie elementy wielu gatunków. Wyróżnia się zapadającymi w pamięć melodiami, przestrzennym brzmieniem, dynamiczną sekcją rytmiczną i pełnymi inwencji improwizacjami. Koncerty grupy potwierdzają, że ich muzyki słucha się z dużą przyjemnością i stale rosnącym zaskoczeniem.

Twórczości zespołu nie da się porównać z niczym, co znane jest obecnie na polskim rynku. To muzyka użytkowa, w dobrym tego słowa znaczeniu, bez „terminu ważności do spożycia”.

Założycielami zespołu są Jarek Treliński i Piotrek Treliński.  Pierwszy z nich to gitarzysta od lat grający w zespole Raz Dwa Trzy, a w przeszłości w duecie Kulczyński-Treliński i w zespole Feeling Station. Utwór „Trudno nie wierzyć w nic”, do którego napisał muzykę, został uhonorowany Fryderykiem za najlepszą piosenkę roku 2004. Piotrek Treliński to gitarzysta młodego pokolenia, aktywnie działający na wrocławskiej scenie muzycznej, swobodnie poruszający się w różnych stylistykach i gatunkach muzycznych.

Fot. Maciej Gniazdowski

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej , Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
CTS Miasto ZG Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG TVP 10lat_M