Miło nam poinformować, że decyzją Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski” nasza instytucja została uhonorowana tytułem Diament Lubuskiej Turystyki. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 25 stycznia br. w Sali Zegarowej MZL. Przekazania dyplomu na ręce dyrektora muzeum – Leszka Kani dokonali Ireneusz Gorzelany oraz Jarosław Wnorowski z Lubuskiego Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych. W spotkaniu uczestniczyli także inni przewodnicy, których często gościmy w naszej instytucji oraz dziennikarze lokalnych mediów.

Przypomnijmy, że nagroda przyznawana jest od 2015 r. za szczególny wkład w promocję lubuskiej turystyki. Procedura wyłonienia laureata dokonuje się w formule „tajemniczy klient”, w rolę którego wcielają się  przewodnicy, wyszukujący w ten sposób instytucje wyróżniające się takimi cechami jak: dostępność turystyczna obiektu, przyjazność dla różnych grup turystów, czy zaangażowanie zarządzających daną atrakcją. Diamenty są formą podziękowania od tzw. branży czyli przewodników.

Warto dodać, że w poprzednich latach laureatami Diamentów zostały m.in. kościół drewniany w Klępsku, Muzeum Lubuskie w Gorzowie, Pocysterski Zespół Klasztorny w Gościkowie Paradyżu czy Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli.