Zobacz bieżące wystawy
Zobacz archiwum wystaw z innych lat

  • PROF. WŁADYSŁAW KORCZ – PIONIER LUBUSKIEJ HISTORIOGRAFII
    Komisarz – Wiesław Myszkiewicz
    Organizator: Dział Historyczny
    Termin: styczeń – luty
  • ANDRZEJ STRUMIŁŁO – MALARSTWO 1988-1998
    Komisarz – Leszek Kania
    Organizator: Dział Sztuki Współczesnej
    Termin: 13.01.1999 – 14.02.1999
  • WYSTAWA FOTOGRAFII LIDII POPIEL
    Komisarz – Emilia Ćwilińska
    Termin: luty – marzec
  • EROS W KARYKATURZE – ze zbiorów Muzeum Karykatury w Warszawie
    Komisarz – Anitta Maksymowicz
    Termin: luty
  • OGNIEM I MIECZEM W KARYKATURZE JACKA FRANKOWSKIEGO
    Komisarz – Jacek Frankowski
    Termin: luty
  • ŚWIAT ZEGARÓW – ze zbiorów Działu Sztuki Dawnej Muzeum Ziemi Lubuskiej
    Komisarz – Longin Dzieżyc
    Organizator: Dział Sztuki Dawnej
    Termin: luty – marzec
  • KIEDY MYŚLĘ OJCIEC… – wystawa poświęcona życiu i twórczości dr Romana Mazurkiewicza
    Komisarz – Zdzisława Kraśko
    Organizator: Dział Winiarski
    Termin: marzec
  • MALARSTWO I RYSUNEK IWOY MARKOWICZ – WINIECKIEJ
    MALARSTWO GUSTAWA NOWICKIEGO
    Komisarz – Irena Filipczuk
    Organizator – Dział Sztuki Współczesnej
    Termin: marzec – kwiecień
  • ŚLAD CZŁOWIEKA
    Komisarz – Irena Filipczuk
    Organizator – Dział Sztuki Współczesnej
    Termin: kwiecień
  • WYSTAWA FOTOGRAFII JANUSZA NOWACKIEGO – „TATRY”
    Komisarz – Paweł Janczaruk
    Termin: kwiecień
  • JERZY NOWOSIELSKI – II wystawa z cyklu „W kręgu twórców Złotego Grona ze zbiorów galerii Andrzeja Starmacha w Krakowie
    Komisarz – Irena Filipczuk
    Organizator: Dział Sztuki Współczesnej
    Termin: kwiecień – maj
  • JACEK DŁUŻEWSKI – MALARSTWO
    Komisarz – Irena Filipczuk
    Organizator: Dział Sztuki Współczesnej
    Termin: kwiecień – czerwiec
  • DZIEŁO UKRYTE – PROJEKTY SCENOGRAFICZNE I AFISZE Z ARCHIWUM LUBUSKIEGO TEATRU W ZIELONEJ GÓRZE
    Komisarz: Artur Beling
    Organizator: Lubuski Teatr w Zielonej Górze
    Termin: kwiecień
  • HENRYK SIENKIEWICZ – ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ – ze zbiorów Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza w Poznaniu
    Komisarz – Zofia Zalewska
    Organizator: Dział Oświatowy
    Termin: maj
  • MY ZIELONOGÓRZANIE – NASZ LUBUSKI DOM
    Komisarz- Wiesław Myszkiewicz
    Organizator: Dział Historyczny
    Termin: maj – czerwiec
  • MIASTO – Frederic Bellay
    Komisarz – Paweł Janczaruk
    Termin: maj – czerwiec
  • DBAMY O PIĘKNO NASZEGO DOMU – ZIEMI – pokonkursowa wystawa plastyczna V Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego TPD
    Komisarz – Zofia Zalewska
    Organizator: Dział Oświatowy
    Termin: 4 – 13 czerwiec
  • MOJA PRZYGODA W MUZEUM – wystawa pokonkursowa dziecięcych prac plastycznych
    Komisarz – Zofia Zalewska
    Organizator: Dział Oświatowy
    Termin: czerwiec
  • RYTMY KOSMOSU
    Organizator: Towarzystwo Astronomiczne
    Termin: 11 -14 czerwiec
  • TADEUSZ MAKOWSKI – MALARSTWO ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie
    Komisarz – Irena Filipczuk
    Organizator: Dział Sztuki Współczesnej
    Termin: czerwiec – sierpień
  • NURT KOLORYSTYCZNY W MALARSTWIE POLSKIM XX-LECIA MIĘDZYWOJENNEGO depozyt Muzeum Narodowego w Warszawie
    Komisarz – Irena Filipczuk
    Kurator: Anna Prugar
    Organizator: Dział Sztuki Współczesnej
    Termin: 9 czerwiec – styczeń ’00
  • HERBY WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO – PROJEKTY
    Komisarz – Anna Ciosk
    Termin: 16 czerwiec – 4 lipiec
  • NOWY JORK – OD REALIZMU DO ABSTRAKCJI – wystawa fotograficzna Czesława Czaplińskiego
    Komisarz – Andrzej Toczewski
    Termin: 16 czerwiec – 1 sierpień
  • ZIMOWE EROTYKI – wystawa fotografii Stanisława Pręgowskiego
    Komisarz – Paweł Janczaruk
    Termin: 30 czerwiec – 15 sierpień
  • ZAPISY – wystawa fotografiiJiri Siguta
    Komisarz – Paweł Janczaruk
    Termin: lipiec
  • WYSTAWA BIŻUTERII SREBNEJ WARSZAWSKICH PRACOWNI PROJEKTANCKICH
    Komisarz – p.Hilenbrand
    Termin: 7 lipiec – 4 sierpień
  • ZIELONOGÓRSKIE MIĘDZYNARODOWE FESTIWALE FOLKLORU
    Komisarz – Emilia Ćwilińska
    Termin: 8 – 29 sierpień
  • NIKIFOR ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu
    Komisarz – Irena Filipczuk
    Organizator: Dział Sztuki Współczesnej
    Termin: 18 sierpień – 29 wrzesień
  • POLSKIE MALARSTWO NIEPROFESJONALNE ze zbiorów muzeum Okręgowego w Radomiu
    Komisarz – Irena Filipczuk
    Organizator: Dział Sztuki Współczesnej
    Termin: 18 sierpień – 29 wrzesień
  • JACEK WESOŁOWSKI, ARCA, APPENDIX
    Komisarz – Leszek Kania
    Organizator: Dział Sztuki Współczesnej
    Termin: 13 październik – 5 grudzień
  • SYBIRACY – WSCHODNIE LOSY LUBUSZAN ze zbiorów Archiwum Wschodniego w Warszawie i Związku Sybiraków w Zielonej Górze
    Komisarz – Wiesław Myszkiewicz
    Organizator: Dział Historyczny
    Termin: 11 listopad – 31 grudzień
  • WIĘŹNIOWIE POLITYCZNI PRL ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie
    Komisarz – Wiesław Myszkiewicz
    Organizator: Dział Historyczny
    Termin: 6 – 31 październik
  • WIESŁAW HUDON – FOTOGRAFIA
    Komisarz – Leszek Kania
    Termin: 26 listopad – 12 grudzień
  • INSTYTUT SZTUKI I KULTURY PLASTYCZNEJ WSP – dorobek pracowników
    Komisarz – Leszek Kania
    Termin: 5 listopad – 5 grudzień
  • BRONISŁAW BUGIEL – FOTOGRAFIA
    Komisarz – Andrzej Toczewski
    Termin: 8 grudzień – 30 styczeń
  • WIZJONERZY KOŃCA WIEKU – malarstwo, grafika
    Komisarz – Irena Filipczuk
    Organizator: Dział Sztuki Współczesnej
    Termin: 6 grudzień – 20 luty