Dnia 13 lutego 2013 r. nastąpiło otwarcie wystawy, której głównym bohaterem był Bogusław Strzegoski i Jego fotografie. Ekspozycja Szklane domy została przygotowana przez Muzeum Ziemi Lubuskiej i Galeria Twórców Galera. Na wernisaż przybyło wiele osób zajmujących się fotografią a także niemała grupa miłośników tej dyscypliny sztuki.

Bogusław Strzegowski; ur. w 1972 roku w Ostrowie Wlkp.
Zielonogórzanin z wyboru, artysta malarz i fotografik z zamiłowania.
Obecnie członek międzynarodowego klubu fotograficznego Fotoferia Club.

Sztuka od dawna towarzyszyła mi w codziennym życiu. Już w dzieciństwie fascynowało mnie malarstwo. Wyzwaniem było kopiowanie dzieł sławnych malarzy, ale prawdziwą satysfakcję dawała własna twórczość. Formy abstrakcyjne królowały w moim portfolio, wypierając inne kierunki. Współpraca z niemiecką „Design-Art-Gallery”, pozwoliła odnieść mi pierwsze sukcesy, a moje prace prezentowane były w niemieckiej telewizji VOX.
Przygoda z fotografią zaczęła się również bardzo wcześnie. Już w szkole podstawowej miałem okazję zetknąć się z fotografią analogową. Pierwszy aparat FIED, pierwsza ciemnia w piwnicy i pierwsze udane zdjęcia. Fascynacja fotografią przerodziła się w pasję jednak znacznie później. Era fotografii cyfrowej znacząco się do tego przyczyniła, dając mi narzędzia, możliwości, oraz nieograniczone pole ekspresji. Już na początku poszukiwań fotograficznych ciągnęło mnie w kierunku architektury i reportażu, zwłaszcza scenicznego. Postanowiłem pozostać przy tych dwóch kierunkach, specjalizując się i nabierając doświadczenia. Zgłębianie wiedzy i ciężka praca opłaciły się, przyszły pierwsze sukcesy…
Nie wiem co przyniesie przyszłość, ale jednego jestem pewien – już do końca życia będę fotografował.

Bogusław Strzegowski

Czas trwania ekspozycji:13 II – 26 V 2013 r.
Kuratorem: Igor Myszkiewicz
Współpraca: Fotoferia Klub
Sponsor: All Service