23 listopada 2012 o godz. 17.00 w gmachu Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze nastąpiło otwarcie niecodziennej ekspozycji zatytułowanej „Muzealne widziMisie”

To był piękny, bajkowy wieczór w Muzeum, i dla dzieci i dla dorosłych. Na spotkanie z pluszowymi misiami przybyli ich właściciele i nie tylko. Były dzieciaczki z rodzicami, z dziadkami i opiekunami. Dorośli przychodzili też solo, by zobaczyć kolegów swoich zabawek, by raz jeszcze stać się dziećmi za sprawą przyjaciół z odległych czasów. Wszyscy oczarowani i rozgorączkowani, bo misiów było mnóstwo.

Osią wystawy był miś profesora Jana Konrada Stawiarskiego, który zainspirował dyrektora Andrzeja Toczewskiego do przygotowania w Muzeum takiej ekspozycji. Dzieje tej zabawki przypomniała wdowa po profesorze, pani Teresa Stawiarska. Główną atrakcją wieczoru było jednak czytanie Kubusia Puchatka przez zaproszonych gości. Czołowi politycy miasta i województwa nie odmówili nam swego czasu i przybyli, by uatrakcyjnić spotkanie i pokazać również swoje radosne emocje. Marszałek Elżbieta Polak wcieliła się w rolę narratora, natomiast prezydent Zielonej Góry – Janusz Kubicki poddał się atmosferze totalnej zabawy, ubrany w czerwono-żółty kubrak i czapkę z uszami, stał się na czas wieczoru uroczym Kubusiem Puchatkiem. Swego głosu w przedstawieniu użyczyli również aktorzy Lubuskiego Teatru – Joanna Koc jako Prosiaczek i Łukasz Kucharzewski, który zostanie nam na pewno długo w pamięci, jako Kłapouchy. Spektakl wyreżyserował Robert Czechowski, który też zagrał Sowę. Nie byłoby Kubusia Puchatka bez Krzysia, w tę rolę wcielił się dyrektor naszej placówki – Andrzej Toczewski. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Przez te parę godzin w Muzeum udało się nam zapomnieć o bagażu codziennych trosk i wtopić się w radosny czas dzieciństwa.

Na całością tego przedsięwzięcia czuwała kurator wystawy – Aneta Kamińska, która wyglądała jak koleżanka z III b w różowej spódnicy w czarne kropki. Niby niefrasobliwie i radośnie a przecież do końca skupiona i zawiadująca całym wydarzeniem.

 

 

Kuratorka wystawy:
Aneta Kamińska
tel. 68 327 23 45 wewn. 18

Patroni konkursu:

logo2 kopia

MUZEUM DOBRANOCEK    ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie

oraz

images    A_logo     logo1

Sponsor:

Zejmo-Siatecki