Muzeum to nie zawsze oaza ciszy i spokoju. W dniu wczorajszym, już niemal o zmierzchu rozpoczęły się zdjęcia do filmu promocyjnego o procesach czarownic. Autorem scenariusza jest nasz kolega z Działu Sztuki Współczesnej – Aleksander “Sasza” Czerniewicz, który zaprosił do współpracy Kamila Gniewczyńskiego (zdjęcia). Obaj panowie są też reżyserami tego obrazu.

Na planie pojawili się: Anita Krasowska, Andrzej Kurpiewski (przyjechał specjalnie z Elbląga), Mateusz Siekacz, Paweł Nadolny, Anna Lisiecka, Anna Kostelnik, Kacper Walkowiak, Zdzisław Piotrowski, Grzegorz Wanatko, Grzegorz Dembiecki i Tomasz Kowalski. W charakteryzacji pomagała nam zaprzyjaźniona dziennikarka radiowa – Agnieszka Der, a red. Agnieszka Hałas, przygotowująca materiał dla Telewizji Regionalnej dołączyła się do tej pracy i pomagała w nakładaniu makijażu w momencie, gdy nastąpiło spiętrzenie scen.

Chcielibyśmy podkreślić, że wszystkie osoby pracujące przy filmie wykonują to zadanie w ramach wolontariatu. BARDZO DZIĘKUJEMY.