7 stycznia 2015 roku, nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej prezentującej działalność grupy MAKRO TEAM. Na ekspozycję złoży się 35 zdjęć i 15 kolaży. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia motocykli, a także strojów oraz różnorodnych gadżetów niezbędnych amatorom jazdy na jednośladach. Wystawę dopełnią filmy zrealizowane przez członków grupy, które będą wyświetlane na monitorach.

Nasza polityka wygląda tak: wchodzisz na www.facebook.com/makroteam.zielonagora, klikasz “like” i jesteś już z nami. U nas nie ma prezydentów, skarbników czy tzw. chapterów, wszyscy są równi. Bo ta pasja jest dla wszystkich: zaszczepiamy ją wśród najmłodszych i tych starszych, górna granica wieku nie istnieje. W 90% jesteśmy motocyklistami, ale są też motocyklistki. Nieważne, czym jeździsz – motocyklem o najmniejszej pojemności, sportową maszyną, czy ciężkim i pięknym klasykiem. Ważne, że jesteś z nami i razem z nami przeżywasz emocje.

Makro – przy wylocie z Zielonej Góry, na ulicy Gorzowskiej 20 – to dla nas miejsce szczególne. Właśnie tam my – motocykliści z woj. lubuskiego przyjeżdżamy, aby chociaż na moment spotkać się ze sobą, porozmawiać, a potem jechać, gdzie się żywnie podoba. Jechać czyli latać, bo tak to określamy w naszym żargonie. Ta pasja nie pozwala na obojętność: większość z tych, którzy choć raz tu przybyli albo zakochała się natychmiast, albo tu nigdy nie powróci.
Oprócz własnej frajdy z jazdy, chcemy też dawać radość innym. Dlatego pomagamy najbiedniejszym rodzinom, gdy tego potrzebują. Dwa razy w roku łączymy siły i organizujemy zbiórkę darów: na Święta Bożego Narodzenia przekazujemy Moto Mikołajkowe Paczki, a w Wielkanoc – Moto Zajączki.

Przez dziewięć miesięcy w roku podróżujemy po drogach publicznych, odwiedzając wiele rozmaitych miejsc na terenie naszego województwa. Umiejętności doskonalimy pod okiem fachowców na torach wyścigowych, gdzie zdarza się nam pościgać. Jesteśmy również czynnymi uczestnikami ogólnopolskich zlotów motocyklowych.
Nasze rodziny, które – choć nie ma wśród nich takich motomaniaków jak my – są z nami. Przyjeżdżają i bawią się wyśmienicie, sadzają pociechy na maszynach, robią setki zdjęć. Później dzielą się nimi z nami i ze swoimi znajomymi na portalach społecznościowych. Tak właśnie rośniemy w siłę. Jesteśmy zgraną społecznością i choć mamy lepsze i gorsze dni, nie ma w nas zawiści, zazdrości czy większych nieporozumień. Aby poznać nas lepiej i poczuć atmosferę wystarczy wpaść na Makro lub włączyć kanał Makro Team na youtube. Jest tam wiele ciekawych, a czasem wręcz „odjechanych” relacji z naszych wspólnych wypadów.
Makro to magiczne miejsce spotkań pasjonatów motoryzacji. To moto-kult, który chcemy przekazywać następnym.

 

Makro Team

Czas trwania wystawy:
7 I – 15 II 2015

Kurator:
Grzegorz Wanatko