15 XII (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się promocja najnowszego  albumu fotograficznego, którego autorem jest Roland Hellmann. Publikacja zatytułowana jest Nowa Zielona Góra. Moje ulubione miasto.

Rolland Hellmann urodził się na Dolnym Śląsku a wychował w Republice Federalnej Niemiec. Autor jest postacią wielce zasłużoną dla Zielonej Góry. W latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia organizował pomoc charytatywną, a następnie spotkania, zawody sportowe i prezentacje kulturalne z udziałem młodzieży z Zielonej Góry i Verden. Ta działalność na rzecz współpracy pomiędzy obydwoma miastami w dużej mierze przyczyniła się do nawiązania między nimi stosunków partnerskich. Kilka lat temu Roland Hellmann zamieszkał w Zatoniu i od tego czasu aktywnie współpracuje z różnymi instytucjami kulturalnymi i społecznymi w naszym regionie.
Fotografia jest jego pasją od lat młodzieńczych. Początkowo były to zdjęcia czarno-białe, z czasem wraz z pojawieniem się nowych możliwości i rozwoju tej dyscypliny – zajął się również fotografią barwną.  Pokłosiem tych zainteresowań są publikacje albumowe, które ukazały się w ostatnich latach. Pierwsza z nich to dwujęzyczne wydawnictwo zatytułowane Zielona Góra – moje ulubione Miasto, miała swoją promocję w naszym Muzeum. Kolejna, Gubin – Guben – Euromiasto w sercu Europy ukazała się w 2012 r. Rok później ukazał się album pt. Ziemia Lubuska, zielona – sympatyczna – warta zachodu zawierający interesujące ujęcia fotograficzne z ponad 90 miejscowości tego regionu.

2834 Rathausturm 180915

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorem, który opowie o swoich spotkaniach … z Nową Zieloną Górą.