Cykliczne szkolenie dla metodyków nauczycieli i uczniów tym razem dotyczyło nowych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych, które zostały wprowadzone w Zielonej Górze w latach 70. i 80., kiedy to przybyło w naszym mieście wiele nowych osiedli i arterii komunikacyjnych. Prelekcję, ilustrowaną zdjęciami pana Zbigniewa Rajche i współczesnymi, przygotowali  dr Izabela Korniluk i Grzegorz Wanatko z Działu Historycznego MZL.

Spotkanie odbyło się jak zawsze w Sali Witrażowej Muzeum Zielonej Góry, w środę, 16 XII o godz. 14.30. Wstęp wolny, zapraszamy.

Szkolenia odbywają się cyklicznie od 2010 roku we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Doskonalenia i Doradztwa w Zielonej Górze i dotyczą historii Winnego Grodu.

Kilka zdjęć dokumentujących spotkanie.

Wczorajszy wykład poświęcony architekturze i urbanistyce Zielonej Góry zgromadził sporą grupę miłośników historii naszego miasta. Na spotkanie przybył także Zbigniew Rajche, autor zdjęć, które rejestrowały zmiany zachodzące w wyglądzie Zielonej Górze. Dzięki starym fotografiom można było zobaczyć to, co już minione w pejzażu Winnego Grodu.