Zmarł Michał Jagiełło. Kilkakrotnie odwiedzał nasze Muzeum promując swoje książki. Wspaniały, bezpośredni człowiek. Cały oddany pasji tatrzańskiej. Jesteśmy poruszeni. Cześć Jego Pamięci. 

Urodził się w 1941 r. Był taternikiem, alpinistą, naczelnikiem ratowników górskich, przewodnikiem tatrzańskim, wiceministrem kultury i dyrektorem Biblioteki Narodowej.
Brał udział w ponad 250 wyprawach ratunkowych. Przez społeczność ratowników górskich obdarzony został tytułem Honorowego Członka TOPR.  W 2009 r. za “wybitne zasługi dla rozwoju ratownictwa górskiego, za wykazaną odwagę i poświęcenie w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, za działalność w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym” został odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Z wykształcenia był polonistą. Pisał poezje, powieści, eseje, artykuły publicysta. Najbardziej znaną jego książką jest “Wołanie w górach”, na podstawie księgi ratunkowej górskich ratowników.

W kwietniu 2015 roku odwiedził nasze Muzeum po raz ostatni. Uczestniczył wówczas w otwarciu wystawy fotografii Krzysztofa Wojnarowskiego, które równocześnie były ilustracją do ich wspólnej książki  “Między Mnichem a Szatanem. Koncert na dwóch”. Po wernisażu odbyła się promocja albumu poetyckiego i spotkanie z publicznością.   fotorelacja ze spotkania w 2015 roku