Miło nam poinformować, że rozstrzygnięty już został casting na sobowtóra postaci z obrazu Olgi Boznańskiej pt. „Dziewczynka ze słonecznikami”.

Na apel ogłoszony przez Muzeum Ziemi Lubuskiej odpowiedziało 28 dziewcząt z różnych stron Polski. Ku naszemu zaskoczeniu były to nie tylko mieszkanki Zielonej Góry i okolic, ale również tak odległych miast jak Kraków, Zgorzelec  czy Warszawa. Po wcześniejszym ustaleniu dnia oraz godziny castingu każda z nich wzięła udział w specjalnej sesji fotograficznej.
29 kwietnia br. komisja złożona z pracowników MZL w składzie: Leszek Kania – dyrektor MZL, dr Longin Dzieżyc, Marta Gawęda, Zofia Zalewska, dr Alina Polak, Alicja Błażyńska, Igor Myszkiewicz i Mariusz Kowalski wytypowała 3 osoby, które wystąpią podczas  uroczystych obchodów urodzin obrazu w dniu 1 czerwca br. Są to: Wiktoria Bargieł z Krakowa, Kalina Czechowska z Zielonej Góry i Nadia Hardel z Zielonej Góry.  Wybór aż trzech modelek podyktowany został nie tylko ich dużym podobieństwem do dziewczynki z obrazu, ale również  cechami charakteru i umiejętnościami artystycznymi, które wykorzystane zostaną podczas spotkania z publicznością.

Na zdjęciach od lewej: Nadia Hardel, Wiktoria Bargieł i Kalina Czechowska.

Poniżej zamieszczamy wykaz nazwisk wszystkich dziewcząt, które wzięły udział w zdjęciach próbnych:
Nadia Hardel, Patrycja Gracz, Oliwia Tujdowska, Michalina Michalczak, Paulina Barszczewska, Maja Kąkol, Zuzanna Cieślak, Hanna Różańska, Broniarczyk Oliwia, Klara Strychalska,  Basia Korzuchowska, Julia Koterba, Ewa Szurkowska, Dubowska Karolina, Anita Anuszewska, Nicole Sądel, Natalia Enkot, Julia Lipska, Anna Grabowska, Martyna Maćkowiak, Sandra Cichecka, Kinga Kowalska, Oliwia Mróz, Maja Panasewicz, Wiktoria Bargieł, Aleksandra Jersz, Hanna Wełniak, Kalina Czechowska.