Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Galeria Twórców Galera zapraszają na otwarcie wystawy Kamil Pietruczynik. Komiks i ilustracja.
Wernisaż, z udziałem Autora, odbędzie się w środę, 14 września 2016 r. o godz. 17.00 w gmachu Muzeum, al. Niepodległości 15.

Kamil Pietruczynik – (ur. 1983 r. w Kożuchowie) artysta plastyk; grafik, malarz i rysownik. Ilustrator komiksów, plakatów, książek i płyt muzycznych. Studiował grafikę i malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Kamil Pietruczynik
proponuje nam sztukę fantastyczną na najwyższym poziomie. Dotyczy to zarówno strony technicznej, warsztatowej – Artysta swobodnie łączy media tradycyjne i cyfrowe, jak i samych tematów przedstawień. Znajdziemy tu gatunkowe konwencje, zabawy z popkulturą, ale i prace poważniejsze o nieoczywistej formie i symbolice. Ilustracje Kamila mają swój wyrazisty, rozpoznawalny styl, widoczny na pierwszy rzut oka także w pracach powstałych na zlecenie – okładkach książek czy płyt. Jest to styl żywy, drapieżny, fascynujący… (Igor Myszkiewicz – kurator wystawy)

www.kamilpietruczynik.art.pl

Wystawa potrwa do 20 X 2016 r.
Współpraca: Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra