W dniach 22 i 23 września oraz 12 i 13 października br. w zielonogórskim Muzeum odbędą się zajęcia dla uczniów biorących udział w nowym projekcie edukacyjnym Lubuskiego Teatru, pt. Raz, dwa, trzy. Kultura i Ty!. Do realizacji projektu Lubuski Teatr zaprosił dwie sąsiadujące z nim instytucje: Muzeum Ziemi Lubuskiej i Biuro Wystaw Artystycznych.

Dzieci, które w ramach projektu przyjadą do Zielonej Góry obejrzą spektakl w Lubuskim Teatrze, a następnie uczestniczyć będą w spotkaniach i warsztatach, w instytucjach kultury, które biorą udział w projekcie. Po powrocie do swoich szkół uczniowie zredagują przewodniki pokazujące z ich perspektywy trzy zielonogórskie instytucje.

Podczas siedmiu spotkań w Muzeum Ziemi Lubuskiej pt. Co to jest muzeum, dzieci dowiedzą się jaką funkcję spełniają muzea, czym się zajmują, dlaczego warto je zwiedzać, skąd pochodzą zbiory muzealne oraz na czym polega praca muzealnika i konserwatora zabytków. Uczniowie zapoznają się również z nowymi pojęciami: eksponat, kolekcja, wystawa i poszukają ich przykładów w muzealnych wnętrzach. Zajęcia zakończą się pokazem starych obiektów codziennego użytku połączonym z zabawą edukacyjną pt. Zgadnij co to jest?

W projekcie wezmą udział uczniowie z Zespołu Szkół w Małomicach, Zespołu Placówek Oświatowych w Siedlisku, Szkoły Podstawowej w Gościeszowicach, Szkoły Podstawowej w Świdnicy, Filia w Koźli oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Niekarzynie.

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU.