28 września 2016 roku w gmachu Muzeum odbędzie się konferencja naukowa pt. Zielona Góra – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Organizatorami wydarzenia są: Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Zielona Góra, Instytut Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze (fotorelacja z wydarzenia).

W spotkaniu udział wezmą historycy, socjologowie, archiwiści, historycy sztuki, architekci, a przede wszystkim nauczyciele, regionaliści oraz uczniowie zainteresowani historią Zielonej Góry.

Konferencja podzielona została na dwa panele. Pierwszy z nich ma charakter teoretyczny i toczyć się będzie w dwóch równoległych czasowo sekcjach. Drugi panel będzie wspólny, a jego kształt przyjmie formę warsztatową. Zapowiedzią tego, co nas czeka, czyli ciekawej dyskusji i wymiany poglądów jest zdanie, które pojawia się w materiałach programowych wydarzenia “Chcąc budować świadomość historyczną współczesnych mieszkańców Zielonej Góry (w tym Nowego Miasta), a przede wszystkim jego najmłodszego pokolenia, warto rozmawiać o tym, jaka była przeszłość naszego miasta, jaka jest teraźniejszość i jakie są perspektywy jego rozwoju. Jak budować swoją przyszłość i wiązać ją z życiem w Winnym Grodzie”.

Szczegółowy program konferencji

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Muzeum.