5 X ((środa) o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu  Z pamiętnika podróżnika zatytułowane Rok bez zimy. Iran. Tym razem swoimi wrażeniami z podróży po kraju zwanym niegdyś Persją podzieli się Damian Dukiewicz (fotorelacja ze spotkania)

Nadchodzi taki moment, gdy czujemy, że coś trzeba zmienić. Wtedy należy podjąć decyzję i zabrać się za wywrócenie swojego życia do góry nogami. Zamknąłem własną działalność, zakończyłem związek, skompletowałem sprzęt i ruszyłem spełnić marzenie życia: odwiedzić Azję. Jeden rok, 19 państw, 19 000 km i jeden rower. Z niecierpliwością wyczekiwałem wrót Azji – Turcji i mojej pierwszej styczności z islamem. Bardzo pozytywnie wspominam też gościnną Gruzję i piękną górzystą Armenię oraz Tajlandię, Filipiny i Wietnam, ale pozycją numer jeden jest przewspaniały, bezkonkurencyjny Iran.

……………..

Damian Dukiewicz pochodzi ze Świebodzina. Ukończył technikum informatyczne. Wykonywał różne zawody: od nauczyciela kursu ECDL, informatyka, radiomechanika firmy geofizycznej po alpinistę przemysłowego. Kiedyś zagorzały domator i komputerowiec, od sześciu lat włóczykij niemogący zagrzać miejsca dłużej niż trzy miesiące. Wiecznie poszukuje nowych wyzwań i spełnia marzenia z listy, która wciąż jest uzupełniana o kolejne pozycje.

Spotkanie, które poprowadzi Anitta Maksymowicz, odbędzie się w środę 5 października 2016 roku o godz. 17.00 w Sali Witrażowej Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15. Wstęp wolny.