Bohaterem dziewiątego koncertu w ramach Jazzującego Muzeum był Kuba Płużek. Zgodnie z konwencją wieczoru  występ artysty poprzedził krótki wykład Leszka Kani o obrazie towarzyszącym koncertowi. Tym razem był to asamblaż Władysława Hasiora pt. Opiekun – intrygująca praca będąca kompilacją różnych przedmiotów, które zestawione odpowiednio ze sobą zyskały nowe, metaforyczne znaczenie.

Kuba Płużek zaprezentował  się zielonogórskiej publiczności jako artysta pełen energii, cechujący się oryginalnym brzmieniem, a każdy zagrany przez niego dźwięk wypełniony był emocją. W trakcie koncertu oprócz kompozycji własnych muzyka, usłyszeliśmy też improwizacje znakomitych utworów. Były to nie tylko standardy jazzowe, ale również melodie popularne jak choćby motyw przewodni z serialu “Janosik” czy znany francuskio kanon “Frère Jacques”. Na zakończenie artysta uwiódł publiczność interpretacją  znanej każdemu piosenki “Na Wojtusia z popielnika”.

Kolejny wieczór jazzowy okazał się porywającym doświadczeniem muzycznym. Kuba Płużek, pomimo młodego wieku, wywarł na słuchaczach ogromne wrażenie, podobne temu, jakie pozostawiają po sobie najwięksi muzycy.