20 X (czwartek) o godz. 19.00 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Jazzujące Muzeum. Tym razem w Sali Witrażowej MZL wystąpi KUBA PŁUŻEK – znakomity pianista i kompozytor koncertujący w kraju i zagranicą.

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • prezentacja asamblażu Władysława Hasiora (1928-1999) pt. “Opiekun”, 1982, z kolekcji MZL
  • przerwa
  • recital jazzowy Kuby Płużka

 

KUBA PŁUŻEK – rocznik 1988 – znakomity pianista i kompozytor uhonorowany nominacją Fryderyk 2015, barwna osobowość współczesnego jazzu.

Koncerty Kuby Płużka to silne doświadczenie nieskrępowanej ekspresji zbudowanej na solidnych fundamentach doskonałej znajomości historycznej spuścizny. Debiut porównywalny z osiągnięciami jego wybitnych kolegów po fachu zza Wielkiej Wody. Kuba dorobił się bogatego muzycznego CV mimo bardzo młodego wieku.

Niepokorna postać muzycznego światka i jednocześnie śmiały wirtuoz, który w porywających kompozycjach łamie i rozrywa frazy, z wyczuciem balansuje na cienkiej linii zachowania harmonii oraz otwiera przed słuchaczem świat prawdziwego jazzu z najwyższej półki.

Finalista Montreux Jazz Piano Competition 2009 oraz Nottingham International Jazz Piano Competition 2014 , I miejsce w konkursie Jazz Juniors 2008, na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Warszawie 2007, pianistów jazzowych i rozrywkowych Warszawa 2009, a także na festiwalu  Jazz nad Odrą 2010. Współpracował m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Zbigniewem Wegehauptem, Nigelem Kennedym, Nathan Williamsem, Piotrem Baronem, Wojtkiem Mazolewskim, Stanisławem Sojką.

Informacja o biletach:
bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Muzeum
młodzież szkolna i studenci – 10 zł
rezerwacja tel. 68 327 23 45, 509 053 444
ilość miejsc ograniczona

Następny koncert, w wykonaniu Wojciech Gogolewski Trio (z udziałem Pawła Pańty i Adama Lewandowskiego) odbędzie się 17 XI o godz. 20.00. Podczas kolejnych czwartkowych wieczorów wystąpią Wojciech Niedziela oraz inni znakomici artyści.

Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
PGNiG EC CTS Miasto ZG Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG TV_lubuszan TVP 10lat_M