23 listopada 2016 roku, w galerii prezentującej winiarskie tradycje naszego miasta, odbyła się promocja książki Przemysława Karwowskiego “Od likierów do luksusowej”. Spotkanie z autorem publikacji po raz kolejny pokazało jak bardzo ciekawa i ważna jest historia naszego miasta – wcale nie ta odległa. Szczególnie wtedy, gdy za jej opracowanie biorą się ludzie z pasją, a taką właśnie osobą jest Przemysław Karwowski. Człowiek niezwykłych  talentów biznesowych, który ich sukces dyskontuje na realizację swoich pięknych hobby. Umie przy tym skupić wokół siebie ludzi mających podobne jak on zainteresowania, a wynikiem tych poczynań są cenne opracowania dokumentujące dzieje Zielonej Góry.

Na popołudniowe spotkanie do Muzeum przybyło wiele osób związanych bezpośrednio i pośrednio z Lubuską Wytwórnią Wódek Gatunkowych, których praca miała kluczowe znaczenie dla tego zakładu. Wśród publiczności zobaczyć mogliśmy m.in. Stanisława Palonkę, Weronikę Majewską, Ryszarda Jakubiuka czy Zbigniewa Pietraszkiewicza. Stawili się również pasjonaci dziejów naszego miasta: dr Stanisław Kowalski, prof. Zbigniew Bujkiewicz, Mirosław Kuleba czy dr Grzegorz Biszczanik. Trwająca ponad dwie godziny prezentacja książki nie wypełniła do końca ciekawości słuchaczy. Dlatego rozmowy i wspomnienia wywołane przez autora książki trwały jeszcze kilkadziesiąt minut, ale już bez pomocy moderatorów wydarzenia – dr Anitty Maksymowicz i dra Arkadiusza Cincio.

Publikacja będąca monografią Lubuskiej Wytwórni Wódek Gatunkowych jest prawdziwą kopalnią wiedzy samym zakładzie, ludziach w nim pracujących i produktach tam wytwarzanych. Spotkanie z lekturą daje nam także obraz emocji rozgrywanych w określonym pejzażu społecznym i politycznym. Panie Przemysławie – gratulacje (więcej o książce)