Choć to dopiero listopad, a już wokół wyczuwa się atmosferę nadchodzących świąt. Sklepy kuszą nas bajecznie smacznymi piernikami oraz migotliwymi ozdobami choinkowymi. A w radiowej „Trójce” już dziś można było usłyszeć premierową wersję „Karpia” czyli piosenki towarzyszącej od kilku lat świątecznym przygotowaniom. Muzeum Ziemi Lubuskiej również uległo temu nastrojowi i od minionej środy odbywają się tu warsztaty edukacyjno-plastyczne „Magia świąt Bożego Narodzenia”. Zajęcia adresowane są  do młodszych uczniów  szkół podstawowych. Podczas nich  dzieci poznają historie i zwyczaje związane ze świętami. Mogą dowiedzieć się kim był święty Mikołaj, skąd wzięła się tradycja wysyłania kartek świątecznych, kto wynalazł bombkę i dlaczego ubieramy choinkę. Warsztaty maja także część praktyczną, w trakcie której najmłodsi sami wykonują kartki świąteczne i ozdoby choinkowe. Dużo przy tym jest radości nie tylko dla dzieci, często również opiekunki  angażują się w tę zabawę i przypominają sobie najmłodsze lata zdobiąc bombki. Zabawy jest przy tym sporo, a na dodatek uczestnicy zajęć mogą częstować się ciastkami i cukierkami – oczywiście tymi już bardzo świątecznymi.

Na zdjęciach zajęcia z 24 XI 2016 roku, w których uczestniczyli uczniowie z SP nr 18. Do tej pory odwiedziły nas także dzieci z dziesiątki i jedenastki.

Zajęcia dla najmłodszych przygotowały Urszula Rogowska i Zofia Zalewska z Działu Oświatowego MZL.

Warsztaty edukacyjno-plastyczne zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra w ramach programu “Edukacja i wychowanie”

ac