25 stycznia 2017 roku nastąpiło otwarcie jubileuszowej wystawy – 100-lecie Kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze 1917-2017. Honorowymi gośćmi wydarzenia byli księża sprawujący posługę duszpasterską w parafii na czele z proboszczem ks. Mirosławem Maciejewskim. Szczególnie ciepło witany był przez przybyłych ks. Zbigniew Stekiel, sprawujący niegdyś funkcję proboszcza – dziś emeryt-rezydent parafii. Wśród gości duchownych zobaczyć także można było znajomą zielonogórzanom sylwetkę księdza prałata Włodzimierza Lange z konkatedry św. Jadwigi w Zielonej Górze. W wernisażu uczestniczyli przedstawiciele: Sejmiku Wojewódzkiego Lubuskiego na czele z przewodniczącym Czesławem Fiedorowiczem oraz  Urzędu Miasta Zielona Góra – w osobie Zygmunta Stabrowskiego. Dorota Matuszak reprezentująca Elżbietę Annę Polak Marszałek Województwa Lubuskiego przekazała na ręce dyrektora Leszka Kani oraz ks. Mirosława Maciejewskiego listy z podziękowaniem za podjęcie trudu i organizację wystawy.

Na tej niecodziennej uroczystości pojawiły się tłumy zielonogórzan, którzy nie tylko emocjonalnie związani byli lub są z parafią  Najświętszego Zbawiciela, ale również osoby interesujące się historią dawną i obecną tego już stuletniego kościoła. Prawdziwi pasjonaci dziejów miasta zaintrygowani nie udostępnianymi do tej pory dokumentami, manuskryptami oraz pocztówkami. Dużym zainteresowanie zwiedzających cieszyły się także pamiątki i  zdjęcia z domowych archiwów, którymi podzielili się z Muzeum na czas wystawy, ich prywatni właściciele.

Wystawa przygotowana została przez dr Izabelę Korniluk, której pomimo niedużej ilości czasu udało się zebrać w całość, otrzymane z parafii i od zielonogórzan materiały, oraz przygotować spójną prezentację. Tym większe gratulacje za bardzo interesującą pod względem merytorycznym i aranżacyjnym ekspozycję (więcej o wystawie)