29 marca 2017 roku o godz. 17.00 nastąpiło otwarcie wystawy pt. ZIELONOGÓRSKI UNDERGROUND. W obiektywie Władysława Czulaka. Dopełnieniem  wernisażu była premiera książki Kronika Zielonogórskiego Rocka.

Władysław Czulak, zielonogórzanin, fotografik, filmowiec, fotoreporter. Od kilku lat swoje zamiłowanie do fotografii i ruchomego obrazu łączy z pasją i z pracą zawodową. Członek regionalnych i międzynarodowych stowarzyszeń i grup artystyczno-fotograficznych. Uczestnik wielu wystaw i publikacji fotograficznych oraz festiwali filmowych; współtwórca regionalnych programów i wydawnictw informatycznych. Fotoreporter mediów regionalnych. W swoich pracach stara się dzielić z odbiorcą swoim osobistym spojrzeniem na świat (https://studiow66.wordpress.com/)
Przez kilka ostatnich lat Władysław dokumentował także życie  sceny muzyki niezależnej naszego miasta. Te właśnie prace złożą się na prezentowaną w Muzeum wystawę.

„Kronika Zielonogórskiego Rocka” to pierwsza próba opisu fenomenu lokalnego środowiska muzyki niezależnej, jego początków, boomu lat 90., późniejszej ewolucji, rozkwitu i wreszcie sytuacji obecnej. To opowieść o trzech dekadach lokalnego undergroundu, formacjach metalowych, punkowych i hardcore’owych, o długiej drodze jaką przeszły działające w naszym mieście zespoły, o fascynacji ciężkim graniem, salach prób, miejscach koncertów, kultowych klubach, amatorskich demówkach i pierwszych płytach. To także, a może przede wszystkim, opowieść o ludziach, którzy w tym wszystkim uczestniczyli.
Wydawcą publikacji jest Stowarzyszenie Forum Art.

Termin wystawy:
29 III – 30 IV 2017

Kurator wydarzenia:
Igor Myszkiewicz

Organizatorzy wydarzenia:
Muzeum Ziemi lubuskiej w Zielonej Górze
Galeria Twórców Galera.