1 czerwca br., tradycyjnie już od wielu lat,  z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka gościliśmy w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze ponad 100 dzieci wraz opiekunami z terenu województwa lubuskiego. W Muzeum odbyła się impreza integracyjna „Bawmy się razem” zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Podczas spotkania przedstawicielom instytucji i firm wspierających statutową działalność TPD  wręczono  odznakę „Przyjaciel Dziecka”.

Kulminacyjnym punktem spotkania było rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Dbam o piękno mego domu Ziemi”.35 nagrodzonych  prac w XXIII edycji tego konkursu pod hasłem  „Zasoby przyrody – puszcze, lasy, parki narodowe” oglądać można na muzealnej ekspozycji zorganizowanej przez Działa Oświatowy MZL. Wystawa będzie czynna do 25 VI 2017 r.

Nie był to jedyny konkurs, który był podsumowany tego dnia. Młodzi miłośnicy słowa uhonorowani zostali nagrodami w konkursie poetyckim „Ja i cztery pory roku”.

Całość imprezy uatrakcyjniły występy zespołu muzycznego dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze, pod kierunkiem Marka Siwka.