Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na ostatnie spotkanie organizowane w ramach V Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier pod hasłem Nie bój się chcieć. Do tej pory dwa razy odbyły się warsztaty dla dzieci przedszkolnych  (zobacz) oraz dzieci szkolnych.

Festiwal kończy się w niedzielę, 15 października br. W dniu tym, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski zapraszamy do Muzeum, o godz. 12.00 wszystkie osoby niewidome, niedowidzące wraz z opiekunami i członkami rodzin do zwiedzania Muzeum. Na specjalnym spotkaniu adresowanym do  osób z niepełnosprawnością wzroku pracownicy Działu Oświatowego przedstawią kilka najcenniejszych zabytków ze zbiorów naszego Muzeum m.in. “Dziewczynkę ze słonecznikami” Olgi Boznańskiej, witraż Marii Powalisz Bardońskiej  pt. „Winobranie”,  gobelin „Winobranie”, “Naszą ziemię” Andrzeja Strumiłły, makietę przedstawiającą dawną Zieloną Górę, zabytki ze zbiorów Muzeum Wina – prasę winiarską oraz rzeźbę Bachusa, kamienie hańby z Muzeum Dawnych Tortur, rzeźbę “Święta Anna Samotrzeć “, a także kopię obrazu „Fortuna” Tadeusza Kuntze-Konicza ze zbiorów Działu Sztuki Dawnej.

Na spotkaniu tym po raz pierwszy zaprezentowane będą audiodeskrypcje – foniczne opisy tych dzieł, które umożliwią widzom niewidomym i niedowidzącym zrozumieć co dzieje się na prezentowanym obrazie lub też co przedstawia wybrane dzieło sztuki. Do niektórych z tych zabytków zaprezentujemy również trójwymiarowe ich modele, wydruki w 3D. Działania te umożliwią osobą z dysfunkcjami wzroku poznanie najcenniejszych zabytków naszego muzeum oraz samodzielną interpretację tych dzieł.

Zapraszamy do Muzeum w niedziele, 15 października br. godz. 12.00 zarówno osoby dorosłe jak również dzieci. Na chętnych oczekują w holu muzeum Urszula Rogowska i Zofia Zalewska, które poprowadzą spotkanie. Wstęp wolny.

Bliższe informacje na ten temat można uzyskać w Dziale Oświatowym MZL – tel. 68 327 23 45 w.19.