16 marca 2018 roku Muzeum Ziemi Lubuskiej doświadczyło prawdziwego oblężenia… kabaretowego. Na otwarciu wystawy fotograficznej „Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe w pigułce” oraz premierze książki „Historia Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego”, autorstwa Aleksandry Mrówki Łobodzińskiej i Marcina Olechnowskiego pojawiły się tłumy. Nie tylko miłośników tej formy scenicznej ekspresji, ale również samych twórców. Ci ostatni z niedowierzaniem i śmiechem przyglądali się zdjęciom dokumentującym ich estradowe wyczyny sprzed dwóch i trzech dekad. Wśród gości zauważyć można było, obok liderów legendarnego kabaretu Potem Władka Sikory oraz Mirka Gancarza, także Zdzisława Haczka (Drugi Garnitur), Krzysztofa Żejmę (Teatr Absurdu ŻŻŻ), Tomasza Gogo Kowalskiego (Ciach),  czy Janusza Rewersa (Rewers) oraz wielu, wielu innych.
Prawdziwym cukiereczkiem piątkowego wieczoru była promocja książki, będącej z jednej strony zapisem wypowiedzi artystów tworzących Zielonogórskie Środowisko Kabaretowe, z drugiej – rzetelnie przygotowanym kalendarium i spisem wszystkich formacji oraz osób w nich występujących. Rozmowę z autorami publikacji prowadził we właściwym sobie, swobodnym stylu Jarek Sobański (kabaret Zachodni). Jednak ani Mrówka, ani Marcin Olechnowski nie dali się sprowokować zaskakującym niekiedy pytaniom i znakomicie poradzili sobie z dowcipnym artystą.
Zainteresowanie książką było tak duże, że nie padło jeszcze ostatnie zdanie w rozmowie z autorami – a już nie można było jej nabyć. Zwyczajnie zabrakło. Szczęśliwcy, którym udało się dokonać zakupu albo czytali, albo polowali na wpisy i autografy bohaterów tomu.
Tymczasem z tyłu, pomiędzy rozgorączkowanymi gośćmi, spacerował  trochę niezauważony jeden z twórców całego zamieszania – Igor Myszkiewicz, stojący nie tylko za przygotowaniem wystawy, ale również graficzna stroną publikacji.