15 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 zapraszamy na lubuską premierę najnowszej książki Krzysztofa Koziołka. Spotkanie z pisarzem poprowadzą dr Alina Polak-Woźniak oraz Alfred Siatecki.

„Wzgórze Piastów” – to wybuchowa mieszkanka kryminału i powieści szpiegowskiej w doskonale oddanych realiach przedwojennych czasów, podlana sosem pełnym namiętności i z akcją osadzoną w Grünbergu (czyli w Zielonej Górze) tuż przed wybuchem II wojny światowej.

Podczas pracy nad zbieraniem materiałów do powieści, jej autor przeczytał 6 tysięcy stron książek o historii Zielonej Góry, obejrzał kilka tysięcy archiwalnych pocztówek i widokówek, dotarł też do najdalszych czeluści internetu. Wszystko w trosce o to, aby jak najwierniej oddać realia czasów, w których toczy się akcja „Wzgórza Piastów”, nie tylko historyczne, ale także topograficzne, kulturowe, religijne, społeczne i polityczne. W kryminale – jak na książkę o Grünbergu przystało – nie mogło też zabraknąć licznych odniesień do winiarskich tradycji miasta.

Krzysztof Koziołek, lubuski pisarz i dziennikarz, zielonogórzanin z urodzenia, od 15 lat mieszka w Nowej Soli. Na co dzień pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu „Na południe”.
„Wzgórze Piastów” jest 14. powieścią w jego dorobku. Wydawcą książki jest warszawskie wydawnictwo Akurat (imprint wydawnictwa MUZA SA). Książka jest drugą częścią serii, w której ukazały się już: „Furia rodzi się w Sławie” (2015) oraz „Góra Synaj” (2017).

 

Zapraszamy, wstęp wolny.