19 czerwca 2018 r. (wtorek) o godz. 19.30 zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum. Tym razem proponujemy spotkanie przy stoliku Klema Felchnerowskiego, rezydującego od blisko już trzech lat przed gmachem naszej instytucji. Podczas plenerowego koncertu wystąpią Paulina Gołębiowska oraz formacja YES4JAZZ.
W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Witrażowej MZL.

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • koncert Pauliny Gołębiowskiej oraz formacji YES4JAZZ

Na miłośników jazzu czekają tym razem gorące rytmy – będzie brazylijsko i kubańsko. Zabrzmią światowe przeboje samby i bossa novy. Będzie można usłyszeć również przeboje kultowego zespołu Buena Vista Social Club oraz wielu światowych wykonawców, w tym Stinga. Nie zabraknie też wątku polskiego!

Paulina Gołębiowska (wokal) –  absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i w Poznaniu. Z wyróżnieniem ukończyła edukację na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, gdzie obecnie jest wykładowcą. Swoje umiejętności szlifowała pod okiem m.in. Elżbiety Zapędowskiej i Lory Szafran. Z powodzeniem współpracuje z artystami wrocławskiego środowiska muzycznego, a także Big Bandem UZ. Występowała m.in. z Urszulą Dudziak czy Krzysztofem Kiliańskim.

Robert Chyła (saksofon) – absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu, wydziału instrumentalnego w klasie jazz-saksofon. Jest związany przede wszystkim ze środowiskiem lubuskich muzyków. Na stałe gra w kwintecie Yes4Jazz który, do września 2013 znany był jako kwartet Hard Work Ensemble. Współpracował m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Urszulą Dudziak czy Ewą Bem.

Piotr Stepek (bas) – przez długi czas grał w składzie Big Bandu UZ, z którym zdobył szereg jazzowych nagród muzycznych w Polsce, i w którym występował m.in. z Maciejem Sikałą, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Urszulą Dudziak i Piotrem Baronem. Współzałożyciel zielonogórskiego zespołu Mate.

Wojciech Pruszyński (piano) – uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. George’a Philippa Telemanna w Żarach oraz do PSM II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze w klasie fortepianu. Studiował na UZ na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Oprócz działalności koncertowej prowadzi również pracę dydaktyczną.

Arek Skolik (perkusja) – zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy, należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. Lista jego współpracowników jest bardzo długa i obejmuje zdecydowaną większość najlepszych polskich jazzmanów.

 

————————————————————————–
Wstąp wolny

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej , Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
CTS Miasto ZG Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG TVP 10lat_M