19 czerwca 2018 r. (wtorek) o godz. 19.30 przy stoliku Klema odbył się plenerowy koncert w ramach cyklu Jazzujące Muzeum. Przed zielonogórzanami wystąpili muzycy zespołu YES4JAZZ z gorącymi rytmami wpisującymi się  w czas letniej pogody. Spotkanie rozpoczęło się nieco później niż zwykle, a to z uwagi na pierwszy występ kadry Nawałki w mistrzostwach świata w piłce nożnej. I choć początkowo nastroje publiczności “uginały się” jeszcze, pod ciężarem dopiero co przegranego meczu, to z każdą chwilą nastrojowe utwory coraz mocniej docierały i otwierały słuchaczy. Końcowym akordem było wspólne śpiewanie słynnej kołysanki “Besame mucho” autorstwa Consueli Velazquez, meksykańskiej pianistki i kompozytorki.

Jak zawsze muzyczną część wieczoru poprzedziła gawęda Leszka Kani o sztuce. Tym razem bohaterem jego opowieści nie było dzieło sztuki, ale postać Klema Felchnerowskiego. Nie tylko wybitnego artysty, ale i barwnego, nieprzeciętnego człowieka, którego życie obrosło już prawdziwą legendą, a twórczość jest inspiracją dla wielu twórców do dziś.

————————————————————————–
Wstąp wolny

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej , Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
CTS Miasto ZG Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG TVP 10lat_M