24 października br. nastąpiło otwarcie wystawy Józefa Burlewicza. Wernisaż zgromadził prawdziwe tłumy miłośników talentu i przyjaciół artysty. Wieczór rozpoczęła wiązanka przedwojennych piosenek, po czym kuratorzy ekspozycji Leszek Kania i Jacek Gernat – przedstawili sylwetkę jubilata i opowiedzieli i pracach zgromadzonych na wystawie. Zygmunt Stabrowski w imieniu prezydenta Janusza Kubickiego przekazał twórcy życzenia i wręczył Złoty Medal Miasta Zielona Góra. Artysta otrzymał także podziękowania od stowarzyszenia Animals oraz album Andrzeja Strumiłły ze specjalną dedykacją. Gromkie 100 lat zamknęło część oficjalną i goście udali się na I piętro. Tam w trzech salach można było podziwiać 80 prac odzwierciedlających poszukiwania twórcze malarza na przestrzeni ostatnich pięciu dekad. 

80. rocznica urodzin to piękny jubileusz. Patrząc jednak na werwę, aktywność twórczą i witalność Józefa Burlewicza, wydaje się, że spotkamy się w Muzeum za 10 i 20 lat na kolejnych wystawach połączonych z urodzinami tego znakomitego Artysty.

Mecenasi wystawy

 
Wydanie katalogu prac Józefa Burlewicza z okazji osiemdziesiątej rocznicy urodzin artysty zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach Galerii Nowy Wiek