21 listopada 2018 r. (środa) o godz. 19.00 zapraszamy na uroczystą odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum. Na koncert zatytułowany W hołdzie wolności złożą się najpiękniejsze piosenki patriotyczne i wolnościowe w znakomitych, oryginalnych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego. Gwiazdami wieczoru będą: Andrzej Jagodziński, Nula Stankiewicz i Janusz Strobel.

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak,
  • prezentacja sztandaru polonii zielonogórskiej z 1919 roku,
  • koncert W hołdzie wolności

Nula Stankiewicz – artystka znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka kilku konkursów poezji śpiewanej. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu niemal lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności, w połączeniu z jazzowymi aranżacjami wykonywanych utworów.

Andrzej Jagodziński –  jeden z najbardziej znanych w świecie polskich pianistów jazzowych, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Współpracował z elitą polskiego jazzu, m.in.  Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Artysta wydał dotychczas ponad 40 płyt. Jest zdobywcą dwóch Fryderyków.

Janusz Strobel – jeden z najwybitniejszych wirtuozów gitary klasycznej, kompozytor, aranżer. Twórca wielu formacji jazzowych, w tym legendarnego Duetu Gitar Klasycznych Alber – Strobel. Dotychczas nagrał kilkadziesiąt płyt. Jest twórcą muzyki na potrzeby filmu i teatru. Wiele spośród jego kompozycji weszło na stałe do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej, m.in. W moim magicznym domu.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


————————————————————————–
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum oraz przez sklepik internetowy
młodzież szkolna i studenci – 15 zł
rezerwacja tel. 68 327 23 45, 509 053 444
ilość miejsc ograniczona

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej , Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
CTS Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG TVP 10lat_M