13.06.2019 r. o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Jazzujące Muzeum*. Tym razem w Sali Witrażowej zielonogórskiego muzeum wystąpi znakomita Misia Furtak.

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak,
  • prezentacja obrazu Natalii Lach-Lachowicz (Natalia LL) Głowa paniczna V, 1988, z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej  – Leszek Kania
  • przerwa
  • koncert Misi Furtak

Misia Furtak – wokalistka, basistka, kompozytorka, autorka tekstów i dziennikarka. Razem z zespołem Tres.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Solo jako Misia Ff uhonorowana m.in. nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za wydaną w 2013 roku płytę Epka. Z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti) współtworzy duet Ffrancis. Gościnnie pojawiła się m.in. jako aranżerka i wykonawczyni  w projekcie  NowOsiecka, realizowanym z NOSPR, czy na albumie Wojtka Mazolewskiego Chaos pełen idei, który otrzymał status złotej płyty. Zagrała kilkaset koncertów w Europie i Japonii, m.in. na festiwalach The Great Escape, Liverpool Soundcity, Tallin Music Week, Europavox, Midem.

Współpracowała ze znakomitościami świata muzyki, m.in. nad płytą The Other Hand zespołu Tres.B, którą współtworzył Victor van Vugt, odpowiedzialny za produkcję Murder Ballads Nick’a Cave’a, stały współpracownik m.in. PJ Harvey i Depeche Mode. Jako dziennikarka Misia Furtak m.in. prowadziła audycję autorską w Polskim Radio RDC. Jest absolwentką studiów na University of Maastricht, Collegium Civitas i kursów, m.in. na Berklee College of Music.

Chropawe, ale delikatne gitary, minimalistyczne klawisze i smyczki, wewnętrznie pulsujący rytm, praktycznie bez użycia perkusji i piękny i, oczywiście, świadomy głos Misi tworzą album będący liryczną kroniką małej apokalipsy. Misia Furtak awansuje do ligii PJ Harvey, Feist i Cat Power (Maciej Ulewicz, Vogue.pl).

Misia (…) meandruje głosem, skacze po dźwiękach, wokalizuje w swój charakterystyczny sposób. (…) jej teksty to prawdziwe perełki. Wygląda na to, że 2018 jeszcze się nie skończył, a już mamy silnego kandydata na listę najlepszych płyt… przyszłego roku (Michał Wieczorek, „Gazeta Magnetofonowa”).

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie Muzeum oraz przez sklepik internetowy
młodzież szkolna i studenci – 20 zł
Rezerwacja tel. 68 327 23 45, 509 053 444
Ilość miejsc ograniczona

* Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku osób w nim uczestniczących w materiałach zdjęciowych, filmowych, publikacjach promocyjnych realizowanych przez Organizatora.

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

 

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG