W czwartek, 13 czerwca br. w ramach cyklu Jazzujące Muzeum wystąpiła znakomita wokalistka – ale i również rodowita zielonogórzanka – Misia Furtak. W koncercie promującym najnowszą płytę “Co przyjdzie” akompaniowały jej Michalina Bieńko (klarnet,  keyboard, wokal) oraz Paulina Atmańska (fortepian, wokal).

Koncert zgromadził wielu entuzjastów talentu artystki, mocno już zakorzenionej nie tylko na polskiej scenie muzycznej. W trakcie spotkania Misia Furtak urzekła publiczność niezwykłą wręcz muzykalnością. Dała pokaz i siły głosu, i jego najintymniejszych, najczulszych strun, wprowadzając słuchaczy w swój muzyczny świat, dzieląc się przy tym emocjonalną wrażliwością. Warto przy tym dodać, że wokalistka jest  też osobą obdarowaną przez naturę w piękny gest sceniczny. Bardzo subtelny, a jednak urzekający, jak choćby to znamienne pochylenie głowy na ramię czy wyrafinowane poruszenia dłoni. Wszystkie te elementy dopełniając się sprawiły, że koncert, podczas którego przedstawionych zostało 13 piosenek (w tym dwa bisy),  pozostanie na długo w naszej  pamięci.

W trakcie wieczoru nie zabrakło też wątku plastycznego. Tym razem jego bohaterem był obraz Natalii Lach-Lachowicz “Głowa paniczna V” ze zbiorów Działu Sztuki Współczesnej MZL.

Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:
Exalo_primary_RGB

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG