26 czerwca br. (środa) o godz. 17.00  zapraszamy na spotkanie z cyklu  Z pamiętnika podróżnika pt. Marek Wasiel  – Bornholm i Christiansø – wyspy środka Bałtyku*

Z powodu swej ograniczonej przestrzeni wyspy są często koncentratem krajobrazu. Bornholm i Christiansø  stanowią tego najlepszy przykład.
Bornholm – nazywany „słoneczną wyspą” – oferuje nie tylko skaliste i piaszczyste brzegi, wąwozy, jeziora, rzeki czy wodospad, ale dzięki atmosferze, infrastrukturze i łagodnemu klimatowi jest również ostoją artystów, rajem rowerzystów, a pobliskie lasy podwodne – mekką nurków. Wyspa zawsze odróżniała się pod względem języka i kultury od innych rejonów Danii.
Christiansø to potoczna nazwa dziewięciu skalistych wysepek, z których tylko dwie są zamieszkane przez niewielką społeczność. Nie ma tutaj źródeł wody, a życie jest bardzo surowe. Wielka Historia na chwilę zawładnęła tymi skałami, by szybko o nich zapomnieć. Dziś można eksplorować ten wyjątkowo tajemniczy zakątek.

  Marek Wasiel – lat już trochę… Ojciec, żeglarz, fotograf, podróżnik na pół etatu. Łowca przygód i niestrudzony eksplorator niezwykłości, nawet w miejscach powszechnie uznawanych za banalne.

Spotkanie jak zawsze poprowadzi Anitta Maksymowicz.

Zapraszamy, wstęp wolny.

*Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie wizerunku osób w nim uczestniczących w materiałach zdjęciowych, filmowych, publikacjach promocyjnych realizowanych przez Organizatora.