Wspólnie z Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce zapraszamy na wędrówkę po Kraju  Środka i poznanie najważniejszych miejsc i obiektów będących świadectwem jednej z najstarszych kultur świata.

Jeszcze parę tygodni temu odwołaliśmy Chińską Noc w Muzeum z powodu pandemii.  Dziś jednak postanowiliśmy, by choć cząstkę tego, co zaplanowaliśmy, udostępnić za pomocą łączy internetowych. W obliczu aktualnej sytuacji nie chcemy porzucać tej idei, wierząc, że już niebawem uda się pokonać nieproszonego „gościa”.

W sobotni wieczór, 16 maja br. w godz. od 17.00 do 24.00 co dwadzieścia minut będziemy prezentować na Facebooku fotografie obrazujące światowe dziedzictwo kultury chińskiej. Dla niecierpliwych proponujemy tę samą trasę w pigułce. Na muzealnym kanale You Tube będzie można obejrzeć całościową prezentację pt. „Obiekty światowego dziedzictwa w Chinach”.

 

INNE ATRAKCJE ONLINE

Dodatkowo zachęcamy Państwa do odwiedzin sprofilowanych strony naszego Facebooka, które prowadzą pracownicy poszczególnych Działów: Winiarskiego, Sztuki Współczesnej, Historycznego, Współpracy Naukowej i Zagranicznej oraz Oświatowego.