Piotr Budniak Essential Group / feat. David Dorůžka – koncert

W październikowej odsłonie Jazzującego Muzeum wystąpiła formacja Piotr Budniak Essential Group z gościnnym udziałem gitarzysty Davida Doroużka z Czech. W trakcie koncertu zaprezentowane zostały energetyczne utwory z czwartej już płyty zespołu “Heart, Mind & Spirit”.
To niezwykle udane spotkanie muzyczne było jedną z atrakcji 2. Jazz Crossing Festival, którego dyrektorem muzycznym jest czołowy trębacz kanadyjski Jacques Kuba Segiun. Artysta wystąpił też w dwóch ostatnich utworach podgrzewając temperaturę koncertu do czerwoności. Na bis muzycy zaprezentowali improwizację pt. “Noc w Muzeum”.
Jazzowym rytmom w muzeum towarzyszyła prezentacja sztuki. Tym razem, spośród blisko 7000 obiektów z kolekcji Działu Sztuki Współczesnej MZL, wybór padł na pracę Romana Artymowskiego “Pejzaż LXXXXIXA”. Sylwetkę artysty oraz jego twórczość przybliżył jak zawsze Leszek Kania, który zwrócił także uwagę słuchaczy na wypełniające przestrzeń Sali Witrażowej, najlepsze plakaty winobraniowe z lat 1965-2020.

Organizatorami wydarzenia: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

Partnerzy medialni:
GazetaLubuska_logo images RZG