6.07.2021
Na dzisiejszych warsztatach z oferty wakacyjnej MZL pt. “Każdy jest artystą. Malujemy portret” spotkaliśmy się ponownie z uczestnikami półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 22.  Tym razem zajęcia przygotowała i
prowadziła Justyna Lubas-Wałęcka z Działu Oświatowego MZL. Uczniowie zainspirowani portretami z ekspozycji stałej – Galeria Złotego Grona. Kolekcja Sztuki Polskiej XX w. oraz obrazami z najnowszej wystawy pt. “Helena Zadrejko – Malarstwo. 50 lat pracy twórczej” – przystąpili z zapałem do pracy. To było bardzo miłe, malarskie spotkanie.

2.07.2021
Deszczowy dzień nie odstraszył Młodych Genealogów z grupy kolonijnej Szkoły Podstawowej nr 27, którzy przybyli na warsztaty edukacyjno-plastyczne “Dziedzictwo i współczesność – genealogia”, organizowane w ramach tegorocznej oferty wakacyjnej Muzeum Ziemi Lubuskiej – “Wakacje w Muzeum. To niezwykle twórcze spotkanie prowadziła Renata Gresiuk-Kowalska.

29.06.2021
Dziś wystartowaliśmy z naszą ofertą wakacyjną dla grup zorganizowanych pt. “Wakacje w Muzeum. Spotkania z historią i sztuką”
Letnie warsztaty edukacyjno-plastyczne rozpoczęliśmy z uczestnikami półkolonii z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 22 w Zielonej Górze. Realizowany temat “Dziedzictwo i współczesność – genealogia” obejmował zwiedzanie nowej wystawy Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra-region lubuski oraz warsztaty plastyczne poświęcone tworzeniu własnego drzewa genealogicznego. Dziękujemy za mile spędzony czas, pięknie wykonane prace, mnóstwo pytań i zaangażowanie. Do zobaczenia w następnym tygodniu na spotkaniu z portretem w malarstwie. Zajęcia przygotowała Renata Gresiuk-Kowalska.