2 grudnia 2021 roku (czwartek) o godz. 19.00 odbędzie się kolejna odsłona cyklu Jazzujące Muzeum. Tym razem naszym gościem będzie znakomity pianista jazzowy – Wojciech Niedziela.

Program wieczoru:

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak
  • prezentacja obrazu Kazimierza Ostrowskiego (1917-1999) pt. „Martwa natura zielona”, który powstał w latach 80. XX wieku.
  • koncert

WOJCIECH NIEDZIELA, czołowy pianista jazzowy, obecny na polskiej scenie muzycznej od początku lat 80. Artysta koncertował w wielu krajach Europy (m.in w renomowanych klubach jazzowych – NEW MORNING w Paryżu, MONTMARTRE w Kopenhadze, A-TRANE w Berlinie) a także na Kubie i w USA – w słynnym nowojorskim klubie BIRDLAND. Towarzyszył wybitnym amerykańskim jazzmanom podczas ich koncertów w Polsce (Bobby Watson, Mike Mainieri, Jack Walrath,Dave Friedman,Dave Liebman, Bill Mollenhof, Eddie Henderson ). Akompaniował też wielu znanym wokalistkom jazzowym – Urszuli Dudziak, Grażynie Auguścik, Ewie Urydze i uznanym liderom takim jak Michał Urbaniak, Janusz Muniak czy Eryk Kulm.
Obok koncertowania prowadzi bogatą działalność dydaktyczną w Instytutach Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w PWSZ w Nysie. Jest wykładowcą podczas letnich Warsztatów Jazzowych w Puławach, Chodzieży i Lesznie. Prowadził też gościnne wykłady na uniwersytetach w Louisville (Kentucky) i Cinncinatti w USA.

Przed koncertem odbędzie się pokaz wybranej pracy z kolekcji Działu Sztuki Współczesnej MZL. Bohaterem prelekcji Leszka Kani będzie obraz Kazimierza Ostrowskiego (1917-1999) pt. „Martwa natura zielona” powstała w latach 80. XX wieku.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum
młodzież szkolna i studenci – 15 zł
rezerwacja tel. 68 327 23 45
ilość miejsc ograniczona
Uprzejmie prosimy o zachowanie procedur bezpieczeństwa w Muzeum z uwagi na pandemię koronawirusa.

…………………………………………………

Organizatorami wydarzenia są: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni Cichej Kobiety

Mecenas kultury:
LOTTO_M

Sponsorzy:

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

Partnerzy medialni: