Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wystawy “Winnica Saganum”, które odbyło się 6 lipca br. W wydarzeniu wzięli udział miłośnicy tradycji winiarskich w naszym regionie. Specjalne słowa uznania dla dokonań Marcina Furtaka, właściciela winnicy, zostały przesłane przez Elżbietę Annę Polak – marszałek Województwa Lubuskiego: Jestem przekonana, że oglądający wystawę Goście z zainteresowaniem poznają historię młodej, a już utytułowanej żagańskiej winnicy.

Przypomnijmy, że Winnica Saganum oferuje szeroką gamę produktów: wina, białe, różowe, czerwone, spokojne i musujące. Jej znakiem firmowym i wyróżnikiem od początku stały się jednak wina specjalne: w tym m.in. słomkowe i wytwarzane z winogron zajętych szlachetną pleśnią. Dzięki tym zabiegom w winnicy powstają unikatowe wina słodkie. W ostatnim okresie istotnego znaczenia w profilu produkcyjnym winnicy nabierają wina musujące.

Mimo relatywnie niedługiego okresu działalności winnica z Bożnowa ma już na swoim koncie kilkadziesiąt nagród w prestiżowych konkursach winiarskich. Prezentowała też swoje wyroby w II Lubuskim Festiwalu Otwartych Piwnic i Winnic oraz Dniach Otwartych Piwnic Winiarskich, które w tym roku przyciągnęły tysiące zielonogórzan i gości z wielu stron naszego kraju.