To już piętnaście lat odkąd obchodzimy Zielonogórskie Zaduszki w Muzeum Ziemi Lubuskiej. 3 listopada po raz kolejny spotkaliśmy się w Sali Witrażowej i wspominaliśmy zmarłych w tym roku zielonogórzan. Za każdym razem wydarzenie to obfituje w nostalgię i tęsknotę za ludźmi, którzy na zawsze wpisali się w historię naszego miasta. To osoby, które reprezentują różne dziedziny życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, duchowego czy politycznego. W ten sposób odwdzięczamy się zmarłym za wkład w szeroko pojęty rozwój społeczno-kulturowy naszego regionu.
Przez te lata uczciliśmy pamięć 55 osób, a w tym roku dołączyły dwie następne. Bohaterami tegorocznego wieczoru byli Zbyszko Piwoński oraz ks. Dariusz Lik. Zapraszamy do zapoznania się z ich krótką notą biograficzną.
Dziękujemy za przybycie gości, którzy przypomnieli sylwetkę zmarłych:

  • senator Jolanta Danielak
  • prof. Czesław Osękowski
  • prof. Czesław Grabowski
  • ks. Paweł Bryka (proboszcz parafii w Brzeźnicy, w przeszłości kapelan chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP)
  • Juchan Łychmus (Kurator Rady Parafialnej Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Zielonej Górze)
  • Tomasz Nesterowicz (zielonogórski radny, przyjaciel ks. Dariusza)

W wieczorze uczestniczyło wielu gości, znajomych, przyjaciół oraz rodziny obu wspomnianych panów. Spotkanie uświetnił, jak co roku, duet jazzowy w składzie: Wojciech Pruszyński (fortepian) oraz Robert Chyła (saksofon), natomiast o piękne dekoracje kwiatowe zadbała firma Cezarego Molendy Kuźnia Zapachów.

Podziękowania kierujemy również do Urzędu Miasta Zielona Góra za hojne wsparcie finansowe oraz Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego za objęcie naszego spotkania patronatem honorowym.